Základní škola náměstí Míru
"Učitel ti může otevřít dveře, ale vstoupit do nich musíš sám."
(neznámý autor)

Zlatý štětec na ZŠ nám. Míru 2017

Ve čtvrtek 4. května proběhl na naší škole již 26. ročník výtvarné soutěže Zlatý štětec. Zúčastnilo se 350 dětí z 23 organizací: základních škol z Liberce a okolí, mateřských školek, víceletých gymnázií a zájmových organizací. Děti jsou rozděleny do kategorií po jednotlivých ročnících a kreslí suchými pastely. Na práci mají 60 minut.


Na naší škole již tradičně organizujeme školní kolo, neboť z řad našich dětí je o účast v soutěži obrovský zájem. Jako téma jsme letos zvolili:  KOČKA. Téma na první pohled jednoduché, ale mnohým dětem dalo, jak se říká, zabrat.
V oblastním kole pak děti kreslily na téma INDIÁNI. Ti na obrázcích křepčili kolem ohně, lovili bizony stříleli z luků nebo jezdili na koních.
Hned po odevzdání výkresů se do práce dala porota, která se skládala z předních výtvarníků Liberce:  R. Zárybnického, J. Švihly a  J. Vinkláta (ten vítězům daroval originální grafiky). Za Oblastní galerii obrázky hodnotily P. Škachová a P. Kašková. 


Atmosféra na naší soutěži je opravdu unikátní: děti z různých škol kreslí společně, mohou porovnat své výkresy s ostatními soutěžícími a pohybují se v blízkosti renomovaných výtvarníků, kteří jsou pro ně velkou inspirací.


Máme radost, že o soutěž je stále větší a větší zájem.

 

Akce se pořádala za finanční podpory Nadace Preciosa.


 

Zlatý štětec na ZŠ nám. Míru 2017 Zlatý štětec na ZŠ nám. Míru 2017 Zlatý štětec na ZŠ nám. Míru 2017 Zlatý štětec na ZŠ nám. Míru 2017 Zlatý štětec na ZŠ nám. Míru 2017 Zlatý štětec na ZŠ nám. Míru 2017 Zlatý štětec na ZŠ nám. Míru 2017 Zlatý štětec na ZŠ nám. Míru 2017