Základní škola náměstí Míru
"Učitel ti může otevřít dveře, ale vstoupit do nich musíš sám."
(neznámý autor)

Zlatý štětec 2016

Ve středu 27. dubna proběhl na naší škole jubilejní 25. ročník výtvarné soutěže Zlatý štětec. Zúčastnily se rekordní čtyři stovky dětí z 19-ti organizací: základních škol z Liberce a okolí, mateřských školek, víceletých gymnázií a zájmových organizací. Děti jsou rozděleny do kategorií po jednotlivých ročnících a kreslí suchými pastely. Na práci mají 60 minut.
Na naší škole již tradičně organizujeme školní kolo, neboť z řad našich dětí je o účast v soutěži obrovský zájem. Jako téma jsme zvolili:  KAREL IV. - císař, rytíř, vzdělanec, stavitel a člověk. Karel IV. se na dětských obrázcích proháněl na koni, studoval knihy, stavěl hrady i svůj Karlův most.
V oblastním kole jsme pak oslavili úspěchy našich sportovců tématem ŽIJEME SPORTEM. Soutěžící na svých dílech ztvárnili širokou škálu sportů a mnohým z nich se podařilo skvěle zachytit sportovce v pohybu.
Hned po odevzdání výkresů se do práce dala porota, která se skládala z předních výtvarníků Liberce:  Marie Davidové, Jaroslava Švihly, Karla Janouška, Josefa Vinkláta (ten vítězům daroval obrázek) a Jana Luňáčka. Grafik Václav Plechatý věnoval na diplomy svůj obrázek.
Atmosféra na naší soutěži je opravdu unikátní: děti z různých škol kreslí společně, mohou porovnat své výkresy s ostatními soutěžícími a pohybují se v blízkosti renomovaných výtvarníků, kteří jsou pro ně velkou inspirací.
Máme radost, že o soutěž je stále větší a větší zájem.

Fotografie ze soutěže naleznete ZDE

Zlatý štětec 2016 Zlatý štětec 2016 Zlatý štětec 2016 Zlatý štětec 2016 Zlatý štětec 2016 Zlatý štětec 2016