Základní škola náměstí Míru
"Učitel ti může otevřít dveře, ale vstoupit do nich musíš sám."
(neznámý autor)

Zlatý štětec 2015

Ve středu 29. dubna proběhl na naší škole 24. ročník výtvarné soutěže Zlatý štětec. Zúčastnilo se 330 dětí z 19-ti organizací: základních škol z Liberce a okolí, mateřských školek, víceletých gymnázií a zájmových organizací. Děti jsou rozděleny do kategorií po jednotlivých ročnících a kreslí suchými pastely. Na práci mají 60 minut.


Na naší škole již tradičně organizujeme školní kolo, neboť z řad našich dětí je o účast v soutěži obrovský zájem. Téma školního kola bylo letos opravdu náročné, děti musely prokázat, že kromě malířského umu mají i bohatou fantazii. Jejich úkolem bylo nakreslit a vymyslet nový svět: živočichové i rostliny se totiž rozložili na části a z nich vznikaly zcela nové bytosti: chlupaté velryby kroužící v oblacích na nás mávaly pavími ocasy, jabloně měly místo větví sloní choboty.


Tématem oblastního kola Zlatého štětce pak byla CESTA DO VESMÍRU. Ze soutěžících se stali výzkumníci a kosmonauti, kteří navrhovali svoje vesmírná plavidla, objevovali vzdálené světy a nové planety i jejich neobvyklé obyvatele.


Hned po odevzdání výkresů se do práce dala porota, která se skládala z předních výtvarníků Liberce: akademické malířky a grafičky Evy Kubínové, inženýrky architekty Marie Davidové, malíře a grafika Jaroslava Švihly, grafika a básníka Josefa Vinkláta, jenž vítězům daroval obrázek, malíře a grafika Rostislava Zárybnického. Grafik Václav Plechatý věnoval na diplomy svůj obrázek, který všem výhercům vlastnoručně podepsal.


Atmosféra na naší soutěži je opravdu unikátní: děti z různých škol kreslí společně, mohou porovnat své výkresy s ostatními soutěžícími a pohybují se v blízkosti renomovaných výtvarníků, kteří jsou pro ně velkou inspirací.


Všechny zveme a těšíme se na příští jubilejní 25. ročník.Fotografie jsou ke stažení na odkazu:

https://plus.google.com/photos/112406681001646391805/albums/6144930679600709329?authkey=CMDyxqqA18j2ag


Akce je podpořena Fondem pro podporu a rozvoj vzdělávání Statutárního města Liberec.

Zlatý štětec 2015

Dokumenty ke stažení
Výsledková listina PDF soubor 602.2 kB Stáhnout