Základní škola náměstí Míru
"Učitel ti může otevřít dveře, ale vstoupit do nich musíš sám."
(neznámý autor)

Velikonoce u nás ve škole 2017

Na sobotu 8. dubna jsme pozvali ruprechtickou veřejnost do naší školy, kde jsme pro všechny připravili velikonoční dílny.

Ti, kteří nás navštívili, si mohli vyzkoušet zdobení vajec několika netradičními technikami: pomocí voňavého koření, rozbitých skořápek, lepení papírem, zdobení rozehřátým voskem apod. Místností voněly perníčky připravené ke zdobení. Pod dětskýma rukama vznikala papírová vajíčka, závěsy do oken v podobě zajíčka, slepičky a beránka. Domů si naši návštěvníci mohli odnést i roztomilého zajíčka vyrobeného z pruhovaných ponožek. Všichni si mohli zkusit vlastnoručně vyrobit pomlázku. Této příležitosti se ve velkém chopily i maminky, jimž asistovaly jejich ratolesti.

Po perné práci přišlo vhod sladké občerstvení, které připravily naše paní kuchařky.

Jaro letos přichází pomalu a opatrně, ale u nás zavládla jarní a velikonoční nálada, a tak nám nevadilo, že venku je ještě chladno a nevlídno. 

Velikonoce u nás ve škole 2017 Velikonoce u nás ve škole 2017 Velikonoce u nás ve škole 2017 Velikonoce u nás ve škole 2017 Velikonoce u nás ve škole 2017 Velikonoce u nás ve škole 2017