Základní škola náměstí Míru
"Učitel ti může otevřít dveře, ale vstoupit do nich musíš sám."
(neznámý autor)

U6 – úžasný svět vědy

O místo v „Lize výjimečných mozků“ se utkali i žáci naší školy. Adepti Šimon Houdek, Šimon Šteinfest, Vojta Knopp, Michal Váňa a Jana Rissová jako tým α bojovali s týmem Ω ze ZŠ Stráž n/N. V prostorách iQLANDIE museli prokázat znalosti ze světa moderní technologie. Pan továrník s podporou Ducháčka připravil pro své adepty nelehké úkoly. Museli sestavit laserové zrcadlové bludiště, projít nástrahami katakomb, složit zrcadlový obrázek, poznat tajemné předměty z minulého století, odpovědět na kvízy, vylézt po zavěšeném žebříku do 15 metrové výšky a vztyčit vlajku a nakonec poznat významnou osobnost vědy a techniky. V boji o ceny museli s rozvahou vsázet body. Ve vyrovnaném boji byli naši adepti úspěšnější a tak měli možnost hledat poklad U6. Kapitán týmu musel během 40 sekund nalézt v temné místnosti pouze s pomocí UV lampičky klíče od skříněk s cenami. A že to byly ceny úžasné! Nenechte si ujít díl s našimi adepty na Déčku České televize.

 

Natáčení soutěžního pořadu trvalo celý den a pro adepty to byl den náročný, ale plný nezapomenutelných zážitků a zkušeností.

 

 „Alfo“ děkujeme za výbornou prezentaci naší školy prostřednictvím dovedností a znalostí, které jste v aréně mozků předvedli.

U6 – úžasný svět vědy U6 – úžasný svět vědy U6 – úžasný svět vědy U6 – úžasný svět vědy U6 – úžasný svět vědy U6 – úžasný svět vědy U6 – úžasný svět vědy U6 – úžasný svět vědy