Základní škola náměstí Míru
"Učitel ti může otevřít dveře, ale vstoupit do nich musíš sám."
(neznámý autor)

Návštěva divadelního představení

8.2.2017 navštívila 8. a 9. třída divadelní představení Podivný případ se psem, které nastudoval herecký soubor Divadla F.X.Šaldy v Liberci. Malé divadlo bylo od začátku prodchnuto atmosférou plnou očekávání, neboť se jednalo o dramatizaci stejnojmenné knihy britského spisovatele Marka Haddona, jejímž hrdinou je dospívající chlapec - autista, potýkající se se svým odlišným vnímáním světa a s nepřijetím okolí. Díky detektivnímu pátrání po vrahovi sousedčina psa odhalí bolestivé tajemství rozpadu vztahu svých rodičů, jehož je ve skutečnosti sám příčinou.
Žáci ocenili zejména herecký výkon Tomáše Váhaly, představitele hlavního hrdiny Christophera, a svými postřehy dokázali, že jsou velmi vnímavými diváky, kteří se nechají "vzít za srdce" a kteří si, dotčeni nevšedním příběhem, odnášejí domů trochu jiný pohled na svět, jeho obyvatele i své priority.
Malým bonusem pro nás pedagogy bylo nejen vkusné oblečení, ve kterém se všichni dostavili do divadla, ale i důstojné chování žáků, odpovídající situaci i prostředí. I z těchto důvodů byla pro nás návštěva divadla velmi příjemným zážitkem, který bychom v budoucnu rádi zopakovali.

Návštěva divadelního představení