Základní škola náměstí Míru
"Učitel ti může otevřít dveře, ale vstoupit do nich musíš sám."
(neznámý autor)

Lyžařský kurz

I když počasí na Vánoce spíše připomínalo jaro, nakonec se příroda umoudřila, a spolu s novým kalendářním rokem přišel sníh a mráz. A tak jsme mohli s naší 7. A vyrazit v neděli 3. ledna na lyžařský výcvik do Janova v Jizerských horách.
První dva dny, kdy jsme museli lyžovat pouze na dětském vleku, jsme využili k nejrůznějším cvikům pro zdokonalení jízdy na lyžích. Ti co neuměli lyžovat vůbec, hravě zvládli základy, a za chvíli nás na sjezdovce vesele doháněli. Ve středu jsme se se zdatnějšími sjezdaři vydali lyžovat na Tanvaldský Špičák. Ačkoli byla v provozu pouze červená sjezdovka, na jejímž povrchu se střídaly ledové plotny s muldami sněhu, náramně jsme si zalyžovali. Naprosto vyčerpaní, ale spokojení, jsme se vraceli do penzionu. Ve čtvrtek se na Severáku již rozjely všechny vleky. A my se dali do pilování carvingového oblouku. Ke konci dne se mohlo zdát, že se na sjezdovce u Arniky prohánějí následovníci Šárky Strachové nebo Ondry Banka. V pátek nás ještě čekal závěrečný závod ve slalomu a pak už návrat domů. I přesto, že jsme již začali pociťovat nemalou únavu, domů se nám vůbec nechtělo.
Všichni lyžaři a lyžařky ze 7.A si ve všech ohledech zasluhují pochvalu. Opravdu jsme si lyžařský kurz náramně užili. Snad jen ten úklid je potřeba poněkud zdokonalit.

 

Lyžařský kurz Lyžařský kurz Lyžařský kurz Lyžařský kurz