Základní škola náměstí Míru
"Učitel ti může otevřít dveře, ale vstoupit do nich musíš sám."
(neznámý autor)

EDISON 2017

I v letošním školním roce se naše škola účastní projectu pořádaného společností AIESEC - EDISON, jehož cílem je přinést do školních lavic "celý svět". 

Projekt EDISON spojuje mladé lidi odlišných kultur a národností, aby se seznámili se zvyky, tradicemi a situací v jiných zemích a stali se tak generací, která prolomí prohlubující se mezikulturní bariéru.

Vizí projektu je tolerance a příznivé společné soužití české společnosti s různými kulturami a národy, a to na základě jejich porozumění a omezení předsudků a stereotypů. Díky multikulturní atmosféře, vyvolané zahraničními stážisty, oživuje výuku a zvyšuje zájem o studium mezi žáky a studenty a učí je nebát se odlišného.

 

Více informací se dočtete přímo na stránkách aiesec.cz/pro-skoly.

 

Letos k nám stážisté zavítají 6. února a budou tu s námi opět celý týden. A odkud k nám v roce 2017 dorazí? Měla by 100% přijet Monica z Číny (dívka), Gwyneth z Indonésie (dívka), Bayastan z Kyrgystánu (hoch), Dehvakumaran z Malaysie (hoch), Isaac z Ghany (hoch), Kristi z Gruzie (dívka) - tito stážisté jsou již potvrzení a mají podepsané smlouvy. Stále se ještě řeší příjezd dalších třech, kteří ale zatím nemají vyřízená veškerá povolení a víza - přijet by ještě chtěl chlapec z Nigerie, dívka z Taiwanu a hoch z Alžírska.

 

Stejně jako v loňském roce i letos potřebujeme najít pro naše stážisty ubytování u rodin našich žáčků. Kdo již ví, že by měl o stážistu a o nové zážitky z poznání nových lidí a kultur zájem, nechť prosím napíše přímo na můj email: geislerova.blanka@zsnamestimiru.cz a já vám velmi ráda zašlu životopisy a videa přihlášených účastníků, abyste si mohli vybrat, kdo by nejlépe zapadl do vaší rodiny. Systém zůstává také jako v loňském roce - záleží na pořadí, jak se rozhodnote, takže kdo si dříve vybere, má větší jistotu, že ho v jeho výběru nikdo nepředběhne. :-)

EDISON 2017 EDISON 2017