Základní škola náměstí Míru
"Učitel ti může otevřít dveře, ale vstoupit do nich musíš sám."
(neznámý autor)

Dračí den

V pátek 30. září proběhl na naší škole již 14. ročník Drakiády. Děti ve spolupráci s rodinou měly netradiční domácí úkol: vyrobit co nejzajímavějšího draka. Při jejich výrobě používaly nejrůznější materiály a mnohdy popustily uzdu své fantazii. O velké přestávce se slétli draci z papíru, přírodnin, korálků, látek, sena nebo odpadového materiálu do jídelny naší školy na přehlídku. Jejich autoři byli odměněni sladkostmi i potleskem.


Draků se sešla velká spousta a porota měla opravdu velmi těžkou práci vybrat z každé třídy několik nejhezčích draků, které teď krášlí prostory školy. Letos se maminky s dětmi také činily v kuchyni a upekly spoustu sladkých dráčků, na kterých si pak pochutnala celá třída. Malé děti také kreslily draky na asfalt na náměstí před školou.


Den jsme zakončili na stráni u ruprechtické  kapličky, kam byly zvány všechny děti z Ruprechtic a okolí. Zde slovo dostali opravdu lítací draci. Slunce příjemně hřálo, občas pofukoval i vítr, a tak se draci alespoň na chvíli do výšky vznesli. Účast byla opravdu veliká: provětrat dráčky přišla téměř stovka dětí! S přibývajícím večerem jsme se rádi zahřáli u ohně, na kterém jsme si opekli i něco dobrého k jídlu.


Dračí den se opravdu vydařil.
 

Dračí den Dračí den Dračí den Dračí den Dračí den Dračí den Dračí den Dračí den Dračí den Dračí den