Základní škola náměstí Míru
"Učitel ti může otevřít dveře, ale vstoupit do nich musíš sám."
(neznámý autor)

Dračí den

V pátek 2. října proběhl na naší škole již 13. ročník Drakiády. Děti ve spolupráci s rodinou měly netradiční domácí úkol: vyrobit co nejzajímavějšího draka. Při jejich výrobě používaly nejrůznější materiály a mnohdy popustily uzdu své fantazii. O velké přestávce se slétli draci z papíru, přírodnin, korálků, látek nebo odpadového materiálu do jídelny naší školy na přehlídku. Mnohé maminky a babičky se svými dětmi upekly sladké draky mufíňáky, štrůdláky, draky z perníku nebo z chleba. Nechyběli ani draci např. z pomerančů a dýní. Jejich autoři byli odměněni sladkostmi i potleskem. Draků se sešla velká spousta a porota měla opravdu velmi těžkou práci vybrat z každé třídy několik nejhezčích draků, které teď krášlí prostory školy. Ovace mimo jiné sklidili naši deváťáci s drakem, na jejichž výrobě se podílela celá třída. Malé děti také kreslily draky na asfalt na náměstí před školou.


Den jsme zakončili na stráni u ruprechtické kapličky, kam byly zvány všechny děti z Ruprechtic a okolí. Zde slovo dostali opravdu lítací draci. Slunce příjemně hřálo a dokonce foukal i vítr tak akorát na pouštění draků. Obloha se rychle zaplnila velkou spoustou dráčků, kteří spolu vesele dováděly. Účast byla opravdu veliká: provětrat dráčky přišla téměř stovka dětí! S přibývajícím večerem jsme se rádi zahřáli u ohně, na kterém jsme si opekli i něco dobrého k jídlu.


Dračí den se opravdu vydařil.

Dračí den