Základní škola náměstí Míru
"Učitel ti může otevřít dveře, ale vstoupit do nich musíš sám."
(neznámý autor)

Dny otevřených dveří

V pátek a v sobotu se naše škola otevřela pro předškoláky a jejich rodiče. V pátek 16. ledna proběhl klasický den otevřených dveří, při němž se všichni mohli zúčastnit výuky, získat o škole informace, nebo si školu důkladně prohlédnout.


Na sobotu 17. ledna učitelé a paní vychovatelky připravili školu plnou her: na devíti stanovištích na děti čekaly hrátky s angličtinou, veselá matematika na interaktivní tabuli, zajímavé chemické pokusy, modelování i výtvarné tvoření. V tělocvičně si všichni zacvičili a vyzkoušeli horolezeckou stěnu. Program byl nabitý, a tak všem přišla vhod zdravá svačinka, kterou si každý mohl vyrobit podle svého gusta.


Celé dopoledne se neslo ve velmi uvolněné a přátelské atmosféře. Děti se seznámily s prostředím naší školy i s učiteli a nenásilnou formou si procvičily dovednosti, které budou potřebovat u zápisu do 1. třídy. Ten pro ně již jistě bude hračka!

Dny otevřených dveří