Základní škola náměstí Míru
"Učitel ti může otevřít dveře, ale vstoupit do nich musíš sám."
(neznámý autor)

Den duchů

Již po třinácté v tomto čase převzali v pátek 4. listopadu na naší škole vládu duchové. Od rána rejdili po třídách a chodbách dětští skřítci, bubáci, bubáčci, peřináčci, bílé i černé paní a duchové lesů, stromů, dýní, květin. Nově nás například navštívil Pavučinec, Racochejl, duch chemika, lékaře nebo dopravních značek. Za nadpřirozené bytosti se převlékly nejen děti, ale i některé paní učitelky, a tak bylo opravdu veselo. O velké přestávce se všichni slétli na módní přehlídku, kde nejlepší masky získaly malou sladkou odměnu.

Duchové a bubáčci se prolínali celým vyučováním: figurovali ve slovních úlohách, pravopisných cvičeních, děti luštily halloweenské hlavolamy a kvízy,  kreslily obrázky inspirované touto tematikou.

Krásnou podzimní atmosféru podtrhla i výstava obrovských halloweenských dýní, které vyřezali naši deváťáci. Děti z 1. stupně v pondělí vybraly tu nejkrásnější a autoři byli odměněni.

Na večer si naši duchové pozvali i ostatní děti z Ruprechtic a okolí na lampiónový průvod. Počasí bylo neobvykle příznivé, a tak - z černých mraků každou chvíli pršelo had průvodu byl opravdu dlouhatánský. Po návratu ke škole čekal na děti starý známý duch Peřináč s mnoha soutěžemi (stopa ducha, posbírej dušičky, hod duchem, strašidlácké puzzle, přitáhni si svého netopýra, tref ducha…) a sladkými odměnami. Na pomoc mu přišli i hasiči z Krásné Studánky, kteří nám osvítili prostor pro soutěže. Děti si mohly prohlédnout i jejich zásahové vozidlo.

Jsme moc rádi, že se lampionový průvod s Dnem duchů vydařil.

Den duchů Den duchů Den duchů Den duchů Den duchů Den duchů Den duchů Den duchů Den duchů Den duchů Den duchů Den duchů