Základní škola náměstí Míru
"Učitel ti může otevřít dveře, ale vstoupit do nich musíš sám."
(neznámý autor)

Den duchů a lampionový průvod

Den duchů

 

Již podvanácté v tomto čase převzali v pátek 6. listopadu na naší škole vládu duchové. Od rána rejdili po třídách a chodbách dětští skřítci, bubáci, bubáčci, peřináčci, bílé i černé paní a duchové lesů, rybníků, moří, podzimu, ale i duch školnice nebo. Za nadpřirozené bytosti se převlékly nejen děti, ale i některé paní učitelky, a tak bylo opravdu veselo. O velké přestávce se všichni slétli do jídelny na módní přehlídku, kde nejlepší masky získaly malou sladkou odměnu.

Duchové a bubáčci se prolínali celým vyučováním: figurovali ve slovních úlohách, pravopisných cvičeních, děti luštily halloweenské hlavolamy a kvízy, kreslily obrázky inspirované touto tematikou.

Prostor školního dvora zdobí překrásné halloweenské dýně, které vyřezali naši sedmáci.

 

Lampionový průvod

 

Na večer si naši školní duchové pozvali i ostatní děti z Ruprechtic a okolí na lampiónový průvod. Počasí bylo neobvykle příznivé, a tak - z černých mraků každou chvíli pršelo had průvodu byl opravdu dlouhatánský. Po návratu ke škole čekal na děti starý známý duch Peřináč s mnoha soutěžemi (stopa ducha, posbírej dušičky, hod duchem, strašidlácké puzzle, přitáhni si svého netopýra, tref ducha…) a sladkými odměnami. Na pomoc mu přišli i hasiči z Krásné Studánky, kteří se dětem pochlubili krásně vybaveným zásahovým vozidlem.

Atmosféra byla skvělá a my se již teď těšíme na další rok.

 

Den duchů a lampionový průvod Den duchů a lampionový průvod Den duchů a lampionový průvod Den duchů a lampionový průvod