Základní škola náměstí Míru
"Učitel ti může otevřít dveře, ale vstoupit do nich musíš sám."
(neznámý autor)

Běžíme si pro jedničku

Na pátek 2. září vymyslely paní učitelky novou sportovní událost, která by se mohla stát další tradicí naší ruprechtické školy. Ve čtyři hodiny odpoledne se plácek před kapličkou U Obrázku hemžil dětmi od předškoláku až po sedmáky a také rodiči a učiteli. A proč? Protože se zde sešlo několik sportovních nadšenců, kterým je líto trávit pěkné dny u televize a raději se přišli pobavit s přáteli a udělat něco pozitivního pro své zdraví. Nakonec celkem běželo přes padesát běžců v pěti kategoriích a někteří to běželi i víckrát!

Chválíme všechny děti, které trať uběhly a určitě si tím vysloužily první jedničku z tělocviku. Obdivujeme malé předškoláky, kteří všichni do jednoho trať také zvládli proběhnout a ani si nestěžovali, že je bolí nožičky. Smekáme před statečnými maminkami a tatínky, kteří se také neohroženě pustili po pěšině a nenechali se dětmi zahanbit. Pochvala putuje i k paním učitelkám, panu učiteli a paní ředitelce, kteří všichni šli příkladem a když už si takovouto taškařici vymysleli, tak si pro tu jedničku také poctivě doběhli.

Po výborných výkonech si mnozí ještě upekli  zaslouženého buřtíka. Celou akci jsme zakončili sportovním pokřikem: "Hurá! Jsme fakt dobrý!" a také "Jsme jedničky!". Nultý ročník se vydařil na jedničku a možná i s hvězdičkou, takže příští rok se můžete těšit na opakování a už teď můžeme prozradit, že nás čeká vylepšení... jen vám neprozradíme jaké. Navíc jsme se  u kapličky dohodli, že když během rok zahájíme, tak bychom ho měli i během ukončit, a proto si v červnu poběžíme pro čtyři jedničky (za každé čtvrtletí jednu). Doufáme, že se k nám připojí ještě více žáků a rodičů.

Na závěr ještě velké poděkování paní učitelce Melicharové a paní učitelce Jabůrkové, které to společně celé vymyslely. Máte skvělé nápady! :-)

Vice fotografií najdete na našich FB stránkách.

Běžíme si pro jedničku Běžíme si pro jedničku Běžíme si pro jedničku Běžíme si pro jedničku Běžíme si pro jedničku Běžíme si pro jedničku Běžíme si pro jedničku Běžíme si pro jedničku Běžíme si pro jedničku Běžíme si pro jedničku Běžíme si pro jedničku Běžíme si pro jedničku