Základní škola náměstí Míru
"Učitel ti může otevřít dveře, ale vstoupit do nich musíš sám."
(neznámý autor)

Beseda s paní spisovatelkou Petrou Braunovou

31.leden nebývá pro mnoho žáků právě dnem radostným, protože předávání pololetních vysvědčení s sebou někdy přináší také napjatou domácí atmosféru, zachmuřená čela rodičů a  následná nevyhnutelná opatření. Abychom tedy dětem tento slavnostní den přece jen trochu zpříjemnili, pozvali jsme na naši školu spisovatelku Petru Braunovou. Přijela jako vždy s milým úsměvem a ačkoli ji trápily zdravotní potíže, nedala na sobě nic znát a besedování s dětmi zvládla s profesionální grácií a obdivuhodnou trpělivostí.


Mladší děti na 1.stupni naprosto uchvátila svým povídáním o knihách Tramvaj plná strašidel a Nela Malá, co nechtěla být malá, které navíc zpestřila autorským čtením. V závěru besedy pak dychtivě podupávalo kolem jejího stolu velké množství dětských nožek, které čekalo na ten slavný okamžik, kdy se podpis paní spisovatelky s věnováním ocitne také v jejich knížce, tisknuté v netrpělivých prstíkách.
Naopak beseda na 2.stupni otevřela mnohem vážnější téma, a to rozvod rodičů a následné zpřetrhání vazeb mezi dítětem a jedním z rodičů. Pro některé děti byl příběh knihy "3 333 kilometrů k Jakubovi" velmi reálnou zkušeností a také díky tomu se celé povídání neslo ve vážnějším a tišším duchu. O to více se však dětí dotýkalo.


Z ohlasu a reakcí dětí bylo zjevné, že setkání s "živou" spisovatelkou pro ně znamenalo velmi nevšední zkušenost a nám nezbývá než si přát, aby takovýchto obohacujících setkání se zajímavými lidmi mohly děti zažít co nejvíce.

Beseda s paní spisovatelkou Petrou Braunovou Beseda s paní spisovatelkou Petrou Braunovou Beseda s paní spisovatelkou Petrou Braunovou Beseda s paní spisovatelkou Petrou Braunovou Beseda s paní spisovatelkou Petrou Braunovou Beseda s paní spisovatelkou Petrou Braunovou